Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Čeští školáci soutěžili ve znalostech Finska - Velvyslanectví Finska, Praha : Aktuálně

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 20.4.2017
luonto

Čeští školáci soutěžili ve znalostech Finska

Žáci Fakultní základní školy Mezi Školami vyhráli soutěž pro žáky organizovanou obchodem LUONTO s.r.o., specializovaným na finské produkty, a dostali tak příležitost vyzkoušet některé z finských delikates. LUONTO s.r.o. je obchod s prémiovými výrobky v Praze, který dováží a prodává design, kosmetiku a bio potraviny z Finska.

Luonto Shop 2

V této soutěži u příležitosti oslav 100. výročí finské nezávislosti předvedli žáci z různých základních škol svou kreativitu a znalosti výtvarným znázorněním svých představ o Finsku. Mezi odevzdanými příspěvky se objevila umně komponovaná díla ztvárňující finskou přírodu, firmu Nokia, finského prezidenta a mnoho dalších ztělesnění „finskosti“.

Žáci FZŠ Mezi Školami byli odměněni za svá neobyčejná díla 2000 kelímky finské lahodné zmrzliny JYMY, která si v roce 2015 vysloužila ocenění „Nejlepší nový potravinový bio produkt ve Skandinávii“.

Luonto Shop 3

Finské velvyslanectví v Praze se v pondělí 10. dubna 2017 s potěšením zúčastnilo události, na které vítězná škola obdržela svou odměnu za skvělou práci a výborné znalosti Finska. Na zábavné akci žáci debatovali o Finsku a finské kuchyni a ochutnali některé z mnoha příchutí z řady bio zmrzlin JYMY včetně jedné poněkud netradiční, ale mezi Finy velmi populární – lékořicové.

Některá umělecká díla dětí z FZŠ Mezi Školami v následujících dnech uveřejníme na našem Facebooku - https://www.facebook.com/FinnishEmbassyPrague.

Luonto Shop 4, Luonto Shop 4, Luonto Shop 4
Luonto Shop 5, Luonto Shop 5
Tisk

Aktualizováno 17.7.2017


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt