Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Čeští školáci soutěžili ve znalostech Finska - Velvyslanectví Finska, Praha : Aktuálně

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 20.4.2017
luonto

Čeští školáci soutěžili ve znalostech Finska

Žáci Fakultní základní školy Mezi Školami vyhráli soutěž pro žáky organizovanou obchodem LUONTO s.r.o., specializovaným na finské produkty, a dostali tak příležitost vyzkoušet některé z finských delikates. LUONTO s.r.o. je obchod s prémiovými výrobky v Praze, který dováží a prodává design, kosmetiku a bio potraviny z Finska.

Luonto Shop 2

V této soutěži u příležitosti oslav 100. výročí finské nezávislosti předvedli žáci z různých základních škol svou kreativitu a znalosti výtvarným znázorněním svých představ o Finsku. Mezi odevzdanými příspěvky se objevila umně komponovaná díla ztvárňující finskou přírodu, firmu Nokia, finského prezidenta a mnoho dalších ztělesnění „finskosti“.

Žáci FZŠ Mezi Školami byli odměněni za svá neobyčejná díla 2000 kelímky finské lahodné zmrzliny JYMY, která si v roce 2015 vysloužila ocenění „Nejlepší nový potravinový bio produkt ve Skandinávii“.

Luonto Shop 3

Finské velvyslanectví v Praze se v pondělí 10. dubna 2017 s potěšením zúčastnilo události, na které vítězná škola obdržela svou odměnu za skvělou práci a výborné znalosti Finska. Na zábavné akci žáci debatovali o Finsku a finské kuchyni a ochutnali některé z mnoha příchutí z řady bio zmrzlin JYMY včetně jedné poněkud netradiční, ale mezi Finy velmi populární – lékořicové.

Některá umělecká díla dětí z FZŠ Mezi Školami v následujících dnech uveřejníme na našem Facebooku - https://www.facebook.com/FinnishEmbassyPrague.

Luonto Shop 4, Luonto Shop 4, Luonto Shop 4
Luonto Shop 5, Luonto Shop 5
Tisk

Aktualizováno 17.7.2017


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt