Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Výroční rok loutkové animace začíná - Velvyslanectví Finska, Praha : Aktuálně

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 8.12.2015
 

Výroční rok loutkové animace začíná

Filmová režisérka a loutková animátorka Katariina Lillqvist, která patří mezi nejdůležitější kulturní stavitele mostů mezi Finskem a Českou republikou, se chystá na výroční rok loutkové animace. Filmové studio Camera Cagliostro, založené paní Lillqvist v Tampere v roce 1991, oslaví v příštím roce své 25. výročí s mnoha viditelnými událostmi v Praze, stejně tak jako ve Finsku v Helsinkách, Tampere a Turku.

Katariina Lillqvist, www.katariinalillqvist.com
Katariina Lillqvist, www.katariinalillqvist.com

Od 90. let filmové studio Camera Cagliostro vytvořilo a produkovalo několik oceněných loutkových animací a výstav, poskytlo odbornou přípravu pro jednotlivce a vedlo mezinárodní spolupráci. Katariina Lillqvist je velmi dobře známa v České republice, stejně tak i ve Finsku a nepotřebuje tudíž žádné dlouhé představování. Její příběh je součástí jubilejní knihy '100 vuotta suomalaista animaatiota' (100 let finské animace) publikované Aalto univerzitou v roce 2014. V češtině můžete nalézt úvod k 25. výročí Camera Cagliostro Wordzde.

Museum of Puppet Art Prague, www.praguepuppetmuseum.com
Museum of Puppet Art Prague, www.praguepuppetmuseum.com

Jako před zahájení výročního roku je prezentována výstava bohatého souboru loutek paní Lillqvistové v Polabském muzeu v Poděbradech (http://www.polabskemuzeum.cz/), která potrvá do poloviny února 2016. Po Táborském muzeu loutek byla kolekce prezentována v Jungmannově ulici v Muzeu loutkového umění v Praze od jara letošního roku. Představitelé Finského velvyslanectví, v čele s paní velvyslankyní Helenou Tuuri, navštívili muzeum na konci října.

Internetové stránky Katariiny Lillqvist: http://www.katariinalillqvist.com/

Text: Ari Tasanen
Překlad do češtiny: Martin Hemza

Tisk

Tento dokument

Aktualizováno 13.12.2018


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt