Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Finské stíhačky F-18 Hornet uchvátily publikum na Dnech NATO v Ostravě - Velvyslanectví Finska, Praha : Aktuálně

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 6.10.2014

Finské stíhačky F-18 Hornet uchvátily publikum na Dnech NATO v Ostravě

Letošní 14. ročník letecké přehlídky Dnů NATO, která se konala v Ostravě ve dnech 19. a 20. září, přilákal na 225 000 diváků. Součástí programu byla již po šesté i přehlídka Vzdušných sil AČR. Ve své premiéře se představilo Finsko s atraktivní letovou ukázkou F-18 Hornet.

Hornet

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky jsou nejnavštěvovanější dvoudenní rodinnou akcí v České republice. Letos bylo zastoupeno 16 zemí, z toho 14 členů NATO a dvě partnerské země Finsko a Švédsko. Mezi hlavní atrakce programu evropská premiéra unikátního amerického konvertoplánu CV-22B Osprey.

Divácky velmi očekávanou ukázkou byl let stroje F-18 Hornet, který se na leteckých ukázkách mimo Finsko letos objevil pouze jednou. Pilot kapitán Mikko Fingerroos předvedl publiku dechberoucí manévry při své letécké ukázce včetně pádů do vývrtky, ukázal, že F-18 má velmi přesvědčivé bojové schopnosti. Výkon Hornetů se výrazně lišil od výkonu stíhaček F-16 holandských, dánských a řeckých vzdušných sil či stíhaček Jas-Gripen. Podle českých médií patřily mezi divácky nejzajímavější přehlídky americký Osprey a finský Hornet.

Presenting the Hornet

Dny NATO v Ostravě se těší velké popularitě a letos se i díky přejícímu počasí podařilo organizátorům dosáhnout rekordní návštěvnosti. Diváci měli na letišti možnost prozkoumat dopravní letadla z různých zemí. Organizátorům se povedlo vytvořit zábavnou rodinnou událost, která nabízí mimojiné i výstavní stany s bojovou technikou či možnost navštívit besedy, filmové projekce a semináře.  Nejde tu ale pouze o show s atraktivním programem, ale také o významnou platformou pro vysvětlování důležitých bezpečnostních témat s ojedinělou příležitostí pro připomenutí si našich bohatých tradic.

Obrázky: Lasse Vesterinen

Tisk

Aktualizováno 6.10.2014


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt