Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Studenti finštiny navštívili velvyslankyni v její rezidenci - Velvyslanectví Finska, Praha : Aktuálně

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 13.3.2012

Studenti finštiny navštívili velvyslankyni v její rezidenci

Suurlähettilään tervetuliaissanat

Prvního března se velvyslankyně a zaměstnaci velvyslanectví setkali se studenty finštiny. Setkání proběhlo v rezidenci velvyslankyně , kde byl pro tuto příležitost přichystán chutný švédský stůl. Večer neměl nijak pevně stanovený průběh, a tak se zhruba dvouhodinové setkání neslo ve znamení navazování nových známostí a konverzace ve finštině.

 

 

Vedoucí oddělení finštiny na Karlově univerzitě Lenka Fárová krátce představila současnou situaci finštiny na univerzitě. V tuto chvíli je možné v Praze studovat finštinu pouze v bakalářském programu, který se nicméně v příštím akademickém roce otvírat nebude. Nyní se čeká na výsledky akreditace, která by umožnila otevření magisterského stupně studia. Finštinu už nelze studovat pouze jednooborově, ale je si k ní třeba zvolit ještě druhý obor. 

Vieraita pysty

V tuto chvíli studuje finštinu na Karlově univerzitě zhruba 50 studentů. Tento rok se očekává velký počet studentů, kteří budou skládat závěrečné státní zkoušky, protože studentům staršího magisterkého programu končí jeho akreditace. Finštinu na univerzitě v současné chvíli vyučijí 2 čeští pedagogové a jedna lektorka z Finska. Kromě toho působí na oddělení finštiny i jedna finská Erasmus-studentku, která vede volný kurz finštiny.


 

Opettajien pöytäV případě že má student zájem pokračovat ve studiu finštiny i po absolvování bakalářského programu, má možnost podat přihlášku na univerzitu přímo do Finska. Ohledně uplatnění absolventů na pracovním trhu není k dispozici mnoho informací. 

Tisk

Tento dokument

Aktualizováno 13.3.2012


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt