Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Velvyslanectví Finska, Praha: Aktuálně: Zprávy

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 31.3.2017
Státní tajemník Peter Stenlund a náměstek ministra Jakub Dürr
Státní tajemník Peter Stenlund a náměstek ministra Jakub Dürr

Ve dnech 28.–29. 3. 2017 navštívil Prahu státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Finské republiky Peter Stenlund. Během své cesty se setkal s vedoucími představiteli Ministerstva zahraničních věcí ČR a kanceláře předsedy vlády České republiky a zúčastnil se akce pořádané na počest stoletého výročí finské nezávislosti. Tématem oficiálních schůzek byly aktuální mezinárodní otázky a záležitosti týkající se Evropské unie. Státní tajemník zavítal také na finské velvyslanectví, kde se setkal s místními zaměstnanci.

Zleva: houslista Mikhlail Ovrutsky, prezident  Severské komory pan Stefan Lager, velvyslankyně Finska J.E. Helena Tuuri, státní tajemník pan Peter Sterlund, šéfdirigent Pražského symfonického orchestru pan Pietari Inkinen a ředitel FOK Ing. Daniel Sobotka
Severská komora uspořádala koncert u příležitosti oslav 100. výročí nezávislosti Finska

Bilaterální vztahy Finska a České republiky propojuje jedna významná historická událost: Finsko získalo nezávislost jen o rok dříve než Československo, které se osamostatnilo v roce 1918. Finské kulaté výročí jsme si v rámci návštěvy státního tajemníka připomněli na koncertě pořádaném Severskou obchodní komorou. Symfonický orchestr hlavního města Prahy zahrál pod vedením finského dirigenta Pietariho Inkinena milovanou skladbu Peer Gynt od Edvarda Griega.

Pietari Inkinen působí jako šéfdirigent Pražského symfonického orchestru již druhým rokem. Na akci pořádané u příležitosti koncertu státní tajemník Peter Stenlund zdůraznil, že Finsko a Česká republika jsou si podobné svým zaměřením na vývoz a orientací na budoucnost. V duchu oslav 100 let Finska také vyzdvihl, jak důležitá je pro zdařilý výsledek spolupráce – ať už jde o budování nezávislého národa nebo vytváření uměleckého zážitku pro tisícihlavé publikum.

Státní tajemník se setkal se zaměstnanci velvyslanectví
Státní tajemník se setkal se zaměstnanci velvyslanectví
Krásná Smetanova síň v Obecním domě
Krásná Smetanova síň v Obecním domě
Tisk

Aktualizováno 25.7.2018


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt