Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Velvyslanectví Finska, Praha: Aktuálně: Zprávy

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 23.11.2016

Česká extrémní cyklistka bude vzdorovat drsným zimním podmínkám Laponska

Zima ve Finském Laponsku toho nabízí opravdu mnoho. Například můžete navštívit vesnici Santa Clause, jít lyžovat a nebo jenom odpočívat a obdivovat se krásám polární záře. Pro odvážné nadšence s dobrodružnou povahou a zkušenostmi ze zimních závodů, jako je mladá česká extrémní cyklistka Markéta "Peggy" Marvanová, je zde Lapland Extreme Challenge (Laponská Extrémní Výzva). Závod který vede nespoutanou divočinou Finského Laponska v únoru a březnu 2017.

Photo: Markéta “Peggy” Marvanová
Peggy Marvanová

Ve věku pouhých osmnácti let Markéta "Peggy" Marvanová vyhrála každoroční cyklistický závod "1000 mil přes celé Česko a Slovensko". Od té doby se účastní mnoha závodů po celém světě. Markéta se specializuje na extrémní závody a se svým partnerem se zúčastní Lapland Extreme Challenge 2017. Oba se tohoto závodu zúčastnili také v roce 2016.

Photo: Markéta “Peggy” Marvanová
Markéta “Peggy” Marvanová

Účastníci Lapland Extreme Challenge mají celkem 30 dnů na to, aby ujeli přibližně 900 kilometrů. Účastníci závodu si mohou vybrat vlastní výbavu a trasu, ale jsou povinni projet některými z povinných kontolních stanovišť. V tomto ročním období zde může teplota klesnout až na -35oC. První ročník tohoto každoročního závodu se konal v roce 2013, ale doposud se ho nepodařilo nikomu úspěšně dokončit.

Peggy Marvanová řekla Finskému velvyslanectví v Praze o své lásce k závodění a probíhajících přípravách na Lapland Extreme Challenge 2017.

Peggy Marvanová:

"Vnímám tato dobrodružství jako něco, co naplňuje můj život a dává mi to pocit, že jsem skutečně naživu. Finsko jsem navštívila již několikrát a krásná finská příroda mi pokaždé ukáže, kdo vládne světu. Respekt a harmonie s přírodou je můj celoživotní styl.  Ráda sdílím tento životní přístup i s ostatními. Obvykle se snažím propojit svůj projekt s nějakým charitativním projektem, aby vše bylo co nejvíce užitečné.

V současnosti se připravujeme na další pokus o úspěšné dokončení nejdelšího závodu Lapland Extreme Challenge, který je pro nás skutečnou výzvou. Snažili jsme se o to na sněhových kolech již na jaře 2016, ale v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek jsme nebyli schopni závod dokončit. Teď jsme uprostřed příprav, hledáme sponzory a partnery, kteří by nás podpořili nezbytným vybavením. To je to, co nám momentálně zabírá téměř veškerý volný čas, protože bychom neradi něco podcenili. Chceme čelit této výzvě s respektem, pokorou ale i odhodláním."

Photo: Markéta “Peggy” Marvanová
Markéta “Peggy” Marvanová

Fotografie: sbírka Markéty “Peggy” Marvanové

Internetové stránky Peggy: http://peggymarvanova.cz/

Více o závodě na: http://www.laplandextremechallenge.com/ . Možnost registrace do 31.12.2016.

Tisk

Tento dokument

Aktualizováno 9.5.2018


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt