Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Velvyslanectví Finska, Praha: Aktuálně: Zprávy

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook | 
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 23.11.2016

Česká extrémní cyklistka bude vzdorovat drsným zimním podmínkám Laponska

Zima ve Finském Laponsku toho nabízí opravdu mnoho. Například můžete navštívit vesnici Santa Clause, jít lyžovat a nebo jenom odpočívat a obdivovat se krásám polární záře. Pro odvážné nadšence s dobrodružnou povahou a zkušenostmi ze zimních závodů, jako je mladá česká extrémní cyklistka Markéta "Peggy" Marvanová, je zde Lapland Extreme Challenge (Laponská Extrémní Výzva). Závod který vede nespoutanou divočinou Finského Laponska v únoru a březnu 2017.

Photo: Markéta “Peggy” Marvanová
Peggy Marvanová

Ve věku pouhých osmnácti let Markéta "Peggy" Marvanová vyhrála každoroční cyklistický závod "1000 mil přes celé Česko a Slovensko". Od té doby se účastní mnoha závodů po celém světě. Markéta se specializuje na extrémní závody a se svým partnerem se zúčastní Lapland Extreme Challenge 2017. Oba se tohoto závodu zúčastnili také v roce 2016.

Photo: Markéta “Peggy” Marvanová
Markéta “Peggy” Marvanová

Účastníci Lapland Extreme Challenge mají celkem 30 dnů na to, aby ujeli přibližně 900 kilometrů. Účastníci závodu si mohou vybrat vlastní výbavu a trasu, ale jsou povinni projet některými z povinných kontolních stanovišť. V tomto ročním období zde může teplota klesnout až na -35oC. První ročník tohoto každoročního závodu se konal v roce 2013, ale doposud se ho nepodařilo nikomu úspěšně dokončit.

Peggy Marvanová řekla Finskému velvyslanectví v Praze o své lásce k závodění a probíhajících přípravách na Lapland Extreme Challenge 2017.

Peggy Marvanová:

"Vnímám tato dobrodružství jako něco, co naplňuje můj život a dává mi to pocit, že jsem skutečně naživu. Finsko jsem navštívila již několikrát a krásná finská příroda mi pokaždé ukáže, kdo vládne světu. Respekt a harmonie s přírodou je můj celoživotní styl.  Ráda sdílím tento životní přístup i s ostatními. Obvykle se snažím propojit svůj projekt s nějakým charitativním projektem, aby vše bylo co nejvíce užitečné.

V současnosti se připravujeme na další pokus o úspěšné dokončení nejdelšího závodu Lapland Extreme Challenge, který je pro nás skutečnou výzvou. Snažili jsme se o to na sněhových kolech již na jaře 2016, ale v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek jsme nebyli schopni závod dokončit. Teď jsme uprostřed příprav, hledáme sponzory a partnery, kteří by nás podpořili nezbytným vybavením. To je to, co nám momentálně zabírá téměř veškerý volný čas, protože bychom neradi něco podcenili. Chceme čelit této výzvě s respektem, pokorou ale i odhodláním."

Photo: Markéta “Peggy” Marvanová
Markéta “Peggy” Marvanová

Fotografie: sbírka Markéty “Peggy” Marvanové

Internetové stránky Peggy: http://peggymarvanova.cz/

Více o závodě na: http://www.laplandextremechallenge.com/ . Možnost registrace do 31.12.2016.

Tisk

Tento dokument

Aktualizováno 9.5.2018


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt