Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Velvyslanectví Finska, Praha: Aktuálně

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 9.6.2015

Festival reSITE 2015 "Sdílené město" s účastí finských odborníků

Čtvrtý ročník festivalu reSITE pod názvem “Sdílené město”  představí Tanju Lahti z City Helsinki Urban Facts. Finové představí v Praze jaké ekonomické příležitosti přináší zveřejňování dat o městě.

reSITE

Praha, Česká republika – Na čtvrtém ročníku festivalu reSITE budou jako hosté vystupovat diskutovat také finští odborníci na využití dat a tvorbu on-line aplikací pro lepší správu měst. reSITE uvede jako hosty reSITE 2015 Tanju Lahti a Sonju Heikkila, které se připojí v diskusi k Robu Khazzamovi, nejcennějšímu mobilnímu start-upu Ameriky, společnosti Uber, a které také povedou speciální workshop pro úředníky z Institutu plánování a rozvoje Hl. m. Prahy, zaměřený na zveřejňování dat.

reSITE 2015 pod názvem “Sdílené město” bude první konferencí v Evropě, která se zaměří na průnik sdíleného (kooperativního) hospodaření, otevřených dat, architektury a udržitelného designu měst. Festival proběhne společně s dvoudenní konferencí v paláci Forum Karlín od 18. do 19. června. Během šesti dní nabídne reSITE bohatý program pro odborníky i veřejnost. Festival nabídne veřejnou cyklojízdu, premiéry filmů, profesionální workshopy a veřejné diskuze. Registrovat se můžete na www.resite.cz.

17. června proběhne ve spolupráci reSITE s nadací Vodafone a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy workshop Otevřená data, vedený finskými IT specialistkami Tanjou Lahti a Sonjou Heikkila. Workshopu se zúčastní pracovníci analytických a datových odpborů Hl. m. Prahy a dalších velkých českých měst.

Tanja Lahti, projektová manažerka City Helsinki Urban Facts, je zodpovědná za statistiky města, průzkumy a informační služby s důrazem na otevřená data a otevřený přístup. Lahti povede workshop Otevřená data pro Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy ve středu 17. června, v němž se zaměří na efektivní využití otevřených dat při správě měst. Tanja Lahti také 18. června 2015 představí v paláci Forum Karlín výsledky své práce.

Sonja Heikkila, Senior Advisor v Tekes, díky otevřeným datům zcela zásadně změnila dopravu v Helsinkách, když uvedla mobilní platformu, která v reálném čase vybírá nejrychlejší nebo nejlevnější způsob dopravy. Heikkila promluví v pátek 19. června v 11:10 v paláci Forum Karlín o svém novátorském přístupu během speciálního setkání, které se nepochybně stane jedním z vrcholů této významné mezinárodní události.

PODPORUJÍ reSITE

Organizačním partnerem reSITE 2015 je Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy,  za podpory Penta Investments. reSITE je neziskovou organizací, která se zaměřuje na zkoumání a navrhování spolupráce, která přinese město, které je vhodnější k životu, konkurenceschopné, odolné a nabízející spravedlivé podmínky. Registrace na reSITE je skvělým způsobem, jak podpořit mladou organizaci a dozvědět se, jak otevřená data a mobilní aplikace mění naše životy i podobu měst, v nichž žijeme.

REGISTROVAT SE MŮŽETE NA WWW.RESITE.CZ

Tisk

Aktualizováno 26.8.2015


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt