Obsah
Ministerstvo zahraničních věcí Finska

Velvyslanectví Finska, Praha: Aktuálně

VELVYSLANECTVÍ FINSKA, Praha

Hellichova 1, 11800 Prague 1, The Czech Republic
Tel. +420-2511 77251, E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Česky | Suomi | English | Svenska | facebook |  | Instagram
Normální fontVětší font
 
Zprávy, 7.2.2012

Kam za finskou kulturou

Program Českého rozhlasu pro rok 2012 bude obzvlášť bohatý na pořady týkající se Finska a dalších severských zemí, protože právě severské země si ČRo vybral pro tento rok jako své ústřední téma. Program ČRo-Vltava denně nabízí široký výběr ze severské litertury, hudby a další kultury.

ČRo-Vltava rovněž odvysílá v četbě na pokračování mimo jiné finské romány Očista autorky Sofi Oksanen, Plavovláska a Egypťan Sinuhe Miky Waltariho nebo humoristickou novelu Stará díma veří jed Arta Pääsilinny. Na rozhlasových vlnách se také představí i další severští spisovatelé, hudebníci, překladatelé, cestovatelé a Česi, žijící v severských zemích.
http://www.rozhlas.cz/vltava/severskyrok

Pokud nestihnete poslech svého oblíbeného pořadu, můžete využít možnosti poslechu pořadu ze záznamu po internetu. Jako klíčové slovo pro hledání zvolte například Finsko.

 Slapstic Sonata poster4.–6.4. Slapstic Sonata

Společný projekt Slapstick Sonata finského špičkového souboru Circo Aeron a oceňovaného českého cirku La Putyka propojuje Mozartovy sonaty s humorem němých filmů. Divadelní soubor La Putyka je českým nejznámějším souborem, který se věnuje novému cirkusu a jeho spolupráce s Circo Aereo je jednou z nejočekávanějších evropských premiér nového cirkusus tohoto roku. Spolupráce vzešla z přání La Putyky, aby se umělecký ředitel Circu Aereon Maksim Komaro ujal režie jejich nového představení.

Světová premiéra Slapstick Sonaty proběhla na Nové Scéně Národního divadla v Praze dne 22.2.2012. Představení bude v Praze uvedeno ještě v březnu a dubnu. Finská premiéra představení bude k vidění v Národním divadle v Helsinkách od 22. do 25.5.2012 a poté bude Slapstick Sonata hostovat také v Městském divadle v Jyväskyle od 26. do 27.5.2012. 

La Fabrika, Komunardů 30, Prague 7
4.-6.4.2012 klo 19:30

17.4. The Dø

The Dø17.4. vystoupí v Paláci Akropole v rámci projektu EuroConnection finsko-franzouzské duo The Dø, které ve své optimistické hudbě míchá folk, rock a hip hop. Anglicky zpívající skupina představuje největší francouzský hudební úspěch v zahraničí. Jejich debut A Mouthful se jako první anglickojazyčné album dostalo na špičku francouzských hitparád. Jako předskokani se představí čeští Toxique.

Palác Akropolis (Kubelíkova 1548/27, Praha 3)
17.4.201, 19:30, Velký sál 300,- / 350,-

Islaja na koncertní šnůře v Česku

IslajaIslaja je pseudonym hudebnice a umělkyně žijící v Berlíně, která svá alba vydává na Fonal records. Alba Meritie, Palaa Aurinkoon a Keraaminen pää získala mezinárodní pozornost a Islaja koncertovala nejen po Evropě, ale také ve Spojených státech a Asii. V dubnu vystoupí Islaja kromě Prahy ještě v Pelhřimově, v Lounech a ve Vídni.

21.4. Pelhřimov, Tygřík
22.4. Wien, mo.e (+Jarse (FI), Cruise family (A))
25.4. Louny, Vrchlického divadlo
26.4. Praha, Kaštan (+Skrytý půvab byrokracie(CZ))

30.4. Nightwish

NightwishPředstavitelé symfonického metalu skupina Nightwish přijede opět po několikaleté pauze do Prahy 30.dubna. Turné Imagenaerum následuje po vydání stejnojmeného alba, ale tento rok očekávají fanouškové i uvedení stejnojmenného celovečerního filmu. 

30.04.2012 Tipsport arena, Praha 7

Tisk

Tento dokument

Aktualizováno 3.4.2012


© Velvyslanectví Finska, Praha | Informace o webu | Kontakt